Menu
Ke stažení
Odkazy
Kontakty

Fotoreportáž z Krásných ztrát

Autor: admin - Pondělí, 27.04. 2009 - 08:28:27

Na představení edice dokumentů Prověřená fakulta 20. dubna v Krásných ztrátách dorazily desítky lidí, mezi nimi i děkan zkoumané fakulty Michal Stehlík, rektor Univerzity Karlovy Václav Hampl či ministr školství Ondřej Liška. Z fakultního osazenstva bylo v publiku možné rozpoznat především silnou "buňku" Archivu UK, několik rusistů a jednotlivé zástupce bohemistiky a hudební vědy. Více fotografií z akce najdete zde.

kul.gifOndřej Polišenský z Archivu UK na požádání vyprávěl, jak zachránil fakultní stranický archiv před post-sametovou skartací. Svůj zásadní přínos podal velmi skromně, ale právě díky jeho zásahu na počátku devadesátých let je filda jedinou fakultou Karlovy univerzity, jejíž stranické archiválie se dochovaly.

PF-Polisensky.gif

Tomislav Volek v několika poutavých vstupech připomněl razantní "vládnutí" manželů Mužíkových na katedře hudební vědy. Napravo od něj sedí Jiřina Šiklová, vlevo za ním Antonín Kostlán a Václav Hampl.

PF-Volek.gif

Jan Ruml - po představení specifik stranického výběru studentů na vysoké školy, které provedli badatelé - zavzpomínal na své marné pokusy projít přijímacími pohovory v sedmdesátých letech.

PF-Ruml.gif

Květa Sgallová listuje knihou, která se zmiňuje o jejím těžkém období: na počátku sedmdesátých let ji z bohemistické katedry vyhazoval Vítězslav Rzounek. Sgallová o několikaletém boji s ním sepsala text, který měli badatelé k dispozici.

PF-sgall.gif

Autorský tým edice dokumentů tvoří (zleva) Matěj Spurný, Katka Volná, Jakub Jareš a Klára Pinerová. Další členové badatelského týmu (zatím bez fota) jsou Marta Edith Holečková, Jakub Bachtík a Barbora Hartigová.

PF-krasny ztraty.gif

 

Foto: P. Fialka

 
Související odkazy
· Více o tématu
· Další články od autora admin
Kontakty
Možnosti

 Vytisknout článek Vytisknout článek